Wedding season is coming. Daar maak je mij blij mee, want er is geen leuker feest dan een bruiloft, als je het mij vraagt. Op een bruiloft leer je ineens goede vrienden nog beter kennen. De geschiedenis van een familie. Ooms, tantes, oma’s, nichten. De familieverhoudingen, de tradities, de liefde voor elkaar. Ik kijk er altijd weer reikhalzend naar uit.
Vorig jaar maakte ik voor het eerst een échte Italiaanse bruiloft mee, in Puglia. Het was wondermooi. De Aperol spritz, champagne en wijn vloeiden rijkelijk, het eten bleef maar komen, werkelijk álle gasten verschenen in prachtige, stijlvolle looks, van Giambattista Valli en Dolce & Gabbana tot Valentino. Maar het fijnst: er werd luidkeels gezongen en uitgelaten gedanst, zelfs tíjdens het eten. Nu kun je mij met niets gelukkiger maken dan met een feest waar gedanst wordt.
De dag dat iedereen danste
Op mijn eigen bruiloft, zo’n acht jaar geleden tussen de appel- en perengaarden van de Olmenhorst, was ik de hele avond op de dansvloer te vinden. Ik zei van tevoren tegen gasten dat ze niet moesten verwachten dat ik met iedereen kwam kletsen aan de tafels rondom de dansvloer, maar dat ze mij konden treffen óp de dansvloer. De beste vriend van mijn man trok mijn oma de vloer op, twee oud geliefden vonden elkaar daar weer en een vriend scheurde uit zijn broek door een iets te enthousiaste spagaat.