ashley-tisdale-draagt-sharpay-kostuums-opnieuw-voor-20-jarig-jubileum-van-high-school-musical-381499
©Getty Images

2026 is nog maar net van start en we zijn nu al massaal nostalgisch over 2016. Van het jaar, dat collectief is uitgeroepen tot het beste jaar van onze generatie, kunnen we zelfs tien jaar later nog steeds geen afscheid nemen. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de glorieuze jaren die daar ver aan voorafgingen, zoals 2006. De tijd waarin we een schuine pony droegen, op onze iPod Nano naar Nelly Furtado luisterden en low-rise jeans combineerden met drie tanktops tegelijk. Maar misschien wel het meest onvergetelijke culturele exportproduct van good old 2006 was High School Musical. Deze week markeert het twintigjarige jubileum van de film die onze verwachtingen van het middelbareschoolleven voorgoed naar een hoger, muzikaal niveau tilde. Om dit bijzondere moment niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, transformeert Ashley Tisdale zich opnieuw als High School Musical’s Sharpay Evans, in de originele looks van het iconische, in roze gehulde personage. Are we feeling old yet? 

20 jaar ‘High School Musical’

Ben je, net als ik, de afgelopen week ook in een High School Musical-algoritme belandt? Dan zijn de nostalgische beelden je vast niet ontgaan. Terwijl we terugblikken op twintig jaar East High, Wildcats en bijbehorende dance breaks in de schoolkantine, delen castleden Vanessa Hudgens, Corbin Bleu en Ashley Tisdale foto’s uit de oude doos. Deze beelden bekijk je hieronder. Tisdale spant daarbij de kroon door haar oude Sharpay-kostuums opnieuw van stal te halen. En die blijken haar nog altijd te passen alsof er geen twee decennia verstreken zijn. Op Instagram schrijft ze: “Twintig jaar en twee baby’s later kan ik me er nog steeds in wurmen.”

Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief.

De tekst gaat verder onder de posts.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashley French (@ashleytisdalefrench)

Ashley Tisdale transformeert zich in Sharpay Evans

In wat lijkt op een opslagplaats, waar ze waarschijnlijk de looks al die jaren zorgvuldig heeft bewaard, zien we Ashley Tisdale weer transformeren in High School Musicals Sharpay. Van de iconische blauwe Bop to the Top-jurk tot het roze rokkostuum en de bolero met zilveren pailletten: de looks die onmiskenbaar de opzichtige en allesbehalve subtiele Y2K 2006-esthetiek weerspiegelen.

En toch voelen de kostuums uit een ver verleden vandaag weer verrassend fris aan. Dat bewees Jonathan Anderson gisteren nog met zijn Dior herfst/winter 2026-mannenshow. Waarin pailletten probleemloos hun weg vonden naar de daggarderobe, zij het in een eigentijdse vorm. Ook roze — ooit onlosmakelijk verbonden met Tisdale’s personage — duikt opnieuw overal op, van recente collecties van Prada en Louis Vuitton tot Blumarine en Carolina Herrera.

En misschien is dat precies waarom het nu zo raakt. De outfits hoeven niet per se tijdloos te zijn om relevant te voelen, ze zijn bovenal nostalgisch. Toch is het opvallend dat de pailletten, het roze en de uitgesproken styling vandaag niet volledig misstaan. We bewegen langzaam weer richting meer maximalisme. En roze, ooit onlosmakelijk verbonden met Sharpay Evans, duikt opnieuw overal op. Ruim voordat Barbiecore het modebeeld domineerde, was daar al Sharpay-roze.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashley French (@ashleytisdalefrench)

We’re all in this together

Terwijl we collectief blijven teruggrijpen op 2016 met triangle bikini’s, Tumblr-uniformen en Coachella-flashbacks, laat High School Musical zien dat sommige nostalgie nog nét iets dieper zit. Want hoe geliefd 2016 ook is, het kan moeilijk op tegen het moment waarop Sharpay Evans, twintig jaar later, ineens weer voor ons staat. In exact dezelfde outfit. En ja. Hij past nog steeds.