Ozzy Osbourne, de legendarische zanger van Black Sabbath en televisiepersoonlijkheid, is overleden. “Met meer verdriet dan woorden kunnen uitdrukken moeten we melden dat onze geliefde Ozzy Osbourne vanochtend is overleden”, aldus de familie Osbourne in een verklaring die dinsdag werd vrijgegeven. “Hij was bij zijn familie en omringd door liefde. We vragen iedereen om op dit moment de privacy van onze familie te respecteren.” De muzikant werd 76 jaar.
Ozzy Osbourne overleden
John Michael Osbourne, later bekend als Ozzy, werd geboren in Aston, een wijk in Birmingham in Engeland, en raakte al vroeg geïnteresseerd in muziek. “Het enige waar ik een passie voor had, was muziek”, zei hij in de film Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne uit 2020. Hij stortte zich uiteindelijk in de wereld van de rock-‘n-roll toen hij in 1968 in zijn geboortestad de groep Black Sabbath oprichtte, samen met gitarist Tony Iommi, bassist Geezer Butler en drummer Bill Ward.
Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief.
Na het uitbrengen van hun titelloze debuutalbum in 1970 kwam Black Sabbath wereldwijd in de schijnwerpers te staan met hun volgende album, Paranoid, dat later datzelfde jaar werd uitgebracht. Met hits als Iron Man en Paranoid speelde het album een cruciale rol in het vormgeven van het heavy metalgenre zoals we dat vandaag de dag kennen. (“Ze hebben sindsdien een aantal geweldige albums uitgebracht, maar geen enkel album is zo perfect als dit”, aldus een recensie in Rolling Stone.)
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Prince of Darkness
Osbourne werd eind jaren zeventig uit de band gezet vanwege zijn zware drugsgebruik en worstelde met zijn verslaving terwijl hij een leven op tournee leidde. “Geld ging op aan alcohol en drugs”, zei hij in Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne, “en ik gedroeg me slecht.” Toch kwam Osbourne uiteindelijk terug en begon hij een succesvolle solocarrière met hits als Crazy Train uit 1980.
In deze periode kreeg hij de bijnaam Prince of Darkness, dankzij zijn beklijvende zangstem, zijn geheel zwarte outfits en zijn opvallende aanwezigheid als performer. Een van zijn meest beruchte podiummomenten vond plaats in 1982, toen Osbourne tijdens een concert in Des Moines de kop van een levende vleermuis afbeet (in de veronderstelling dat het een rubberen speeltje was). “Ik voelde meteen dat er iets mis was, heel erg mis”, zei hij later.
Onnavolgbare stijl
In het begin van de jaren 2000 maakte Osbourne kennis met een heel nieuw publiek toen hij samen met zijn vrouw Sharon en hun kinderen Kelly en Jack te zien was in de realityserie The Osbournes. (Osbourne had nog vier andere kinderen: Aimee, zijn oudste dochter met Sharon, en drie kinderen met zijn eerste vrouw Thelma Riley: dochter Jessica en zonen Louis en Elliot Kingsley.)
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
