De Oscarwinnende actrice Diane Keaton, ster van geliefde films als Annie Hall, Something’s Gotta Give, The First Wives Club en The Godfather, is op 79-jarige leeftijd overleden, zo bevestigde haar familie op 11 oktober 2025. Keatons garderobe in Annie Hall beïnvloedde de manier waarop een hele generatie vrouwen zich kleedde, en de ster zelf had een uitgesproken persoonlijke stijl: ze was een fervent liefhebber van tweedehandswinkels, had zo’n veertig hoeden in haar collectie en wijdde een deel van haar memoires aan haar voorliefde voor coltruien. Vogue blikt terug op het leven de jonge Diane Keaton.
Een jonge Diane Keaton in Vogue
Vogue bracht voor het eerst het bijzondere talent van een jonge Diane Keaton onder de aandacht in de cultuurpagina’s uit de jaren zeventig, waarin aandacht werd besteed aan haar rollen in Sleeper in 1974 en The Godfather: Part II het jaar daarop (“Gewoon een geweldige film in alle opzichten”). Pas in 1977 stelde het tijdschrift haar echter echt voor aan de lezers als “de vrouwelijke superspecialster van de Amerikaanse films”, na de release van zowel Annie Hall als Looking for Mr Goodbar.
Via deze link meld je je aan bij ons nieuwe Instagram Channel Before it’s in Vogue
“Ze is de meesteres van de dromerige uitroep, van de besluiteloze zin, van de fade-out stilte”, verklaarde de Amerikaanse editie in haar decembernummer. “Zelfverontschuldiging lijkt Diane te kenmerken. Tenminste, totdat je haar op het scherm ziet acteren of een liedje hoort zingen (ze zou een LP aan het opnemen zijn), en dan is er geen twijfel meer mogelijk: ze is de beste. In Diane Keatons aarzelingen schuilt alle kracht van Amerikaanse vrouwen. Een Oscar voor Keaton.”
Hoewel haar LP er nooit is gekomen, zou de voorspelling van Vogue voor de Academy Awards toch uitkomen: Keaton won de hoofdprijs tijdens de ceremonie van dat jaar in een pak van Giorgio Armani, met een lichtroze pioenroos in haar revers. In Rizzoli’s recente monografie Fashion First gaf ze haar oordeel over de outfit: “Giorgio gaf me een look die mijn liefde voor blazers en laagjes eer aandeed en me tegelijkertijd herinnerde hoe dol ik op rokken was – maar misschien waren de sokken die ik had gekozen net iets te jaren tachtig…”
Vintage
Die outfit weerspiegelde natuurlijk haar stijl op het witte doek als Annie, wiens ‘spijtige, Chaplineske look met wijde broeken en vesten’ een snaar raakte bij een hele generatie die het ‘rijke hippiegevoel’ van eind jaren zestig achter zich wilde laten, zoals Vogue het omschreef. De sleutel tot het bereiken van deze esthetiek? In één woord: vintage. “Zelfs vóór de opkomst van de Annie Hall-stijl was de populariteit van kleding uit tweedehandswinkels al op straat te zien”, merkte het tijdschrift op in een interview in augustus 1978 met Ruth Morley, de kostuumontwerpster van de film.