Filmmaker Joosje Duk en schrijver Sebastiaan Chabot trouwden in het oude stadhuis van Den Haag voor de wet, maar hun grote bruiloft wilden ze vieren in het buitenland. In de plaats Juan-les-Pins in Zuid-Frankrijk om precies te zijn, een plek van bijzondere betekenis voor het koppel. Toen Sebastiaans favoriete docent op NYU, sterauteur Jonathan Safran Foer, ook nog eens aanbood hun trouwambtenaar te zijn, was naar eigen zeggen “de literaire liefdescirkel rond”.
Helden van de strandtent
Dertien zomers geleden werkten Joosje en Sebastiaan bij strandtent Culpepper op Scheveningen: zij in de bediening, hij achter de bar. Op een avond bleven de twee na werk met collega’s hangen voor een drankje. “Die avond zoende ik hem achter de bar”, vertelt Joosje. Toen al hun collega’s naar huis waren, creëerden de twee een bed met een paar kussens van het terras. Ze vielen in slaap, terwijl de muziek nog aan stond. Om vijf uur ‘s ochtends stopte uit het niets de muziek. “Sebastiaan stond op om te zien wat er aan de hand was en fluisterde dat ik moest blijven liggen en doorslapen. Dat hoef je tegen mij geen twee keer te zeggen.”
Via deze link meld je je aan bij ons nieuwe Instagram Channel Before it’s in Vogue
Wat Joosje echter niet wist: twee inbrekers hadden met een slijptol een gat in de kluis achter de bar gezaagd en de muziekinstallatie losgemaakt. Sebastiaan, die twee meter lang is, maakte zich groot en schreeuwde een reeks Haagse verwensingen hun kant uit. En dat werkte: de inbrekers sloegen op de vlucht. “Ik sliep dus overal doorheen, maar toch werden we beiden ‘de helden van de strandtent’. Daarna vroeg iedereen zich af wat wij daar eigenlijk met z’n tweeën deden. Het begin van onze liefde was een feit”, zegt Joosje.
Huilen onder water
Sebastiaan is een enorme romanticus, Joosje is zijn rationele tegenpool. Na een jaar verkering had hij het al over trouwen, waarop Joosje besloot dat ze hém zou vragen wanneer ze er klaar voor was. Dat moment kwam ruim een decennium later, tijdens een tripje naar Port Lligat, een klein dorpje in de buurt van Barcelona waar de kunstenaar Salvador Dalí bijna zijn hele leven woonde. Elf jaar geleden kwam het stel er al, toen ze net een jaar een relatie hadden.
“Net als elf jaar eerder huurden we kano’s en snorkels, en kanoden we naar hetzelfde eilandje als toen”, vertelt de filmmaker. “Sebastiaan dook direct het water in om te snorkelen. Vlug pakte ik het doosje met de verlovingsring die zijn moeder had gemaakt, en ging achter hem aan het water in. Hij zwom voor me uit, ik tikte hem op z’n rug. Toen hij zich omdraaide toonde ik hem onder water het doosje met de ring. Hij moest meteen huilen. Blijkbaar kan je onder water huilen!” Boven water begon Joosje aan een speech, maar ze zag in zijn ogen dat er geen woorden meer binnenkwamen — enkel blijdschap. “Ik vroeg hem ten huwelijk en hij riep: ‘Dolgraag!'”
LEES OOK
Van verlovingsfeest tot huwelijksreis: dit is je complete gids voor de perfecte bruidsgarderobe
Die avond kwam de hele familie Chabot hem verrassen, en huilde Sebastiaan weer tranen van geluk — deze keer boven water. “Want als je met Sebastiaan trouwt, trouw je eigenlijk met de hele familie Chabot!”, aldus Joosje.
Van Den Haag naar Juan-les-Pins
Voorafgaand aan hun bruiloft in Frankrijk hadden Joosje Duk en Sebastiaan Chabot hun burgerlijk huwelijk in het oude stadhuis van Den Haag, waar ze naartoe reden in een roze Cadillac uit 1957, de auto waarin Sebastiaans ouders ook reden op hun grote dag. Sebastiaans vader Bart Chabot trouwde het stel, Nico Dijkshoorn vatte de ceremonie aan het einde samen in een live geschreven gedicht, en daarna at het gezelschap van dierbaren bij strandtent Culpepper, de plek waar het allemaal begon.

















































