De zomer in Zuid-Frankrijk vraagt om veel rosé, crochet jurken, Bretonse strepen en wat Françoise Hardy die zachtjes in de verte speelt. Sofia Richie Grainge heeft genoten van de overvloed van de Franse Rivièra, hoppend van een bruiloft in Monaco naar het exclusieve Hotel du Cap-Eden-Roc met haar familie – en heeft nu een haartransformatie ondergaan die daarbij past: een bob in de typische French girl-stijl.
Sofia Richie Grainge heeft een Franse bob
Quelle surprise! Sofia Richie Grainge heeft een bob. Een ‘Franse bob’, zoals ze bij de onthullende beelden op Instagram schreef. De carrouselpost toonde het nieuwe kapsel, gemaakt door de in Londen gevestigde haarstylist George Curran, en een reeks selfies en foto’s in haar zonnige vakantiesetting. Hoewel de korte haarstijl afwijkt van Richie Grainge’s kenmerkende lange blonde haar en voorliefde voor een slicked back-knot, blijft haar middenscheiding behouden. De bob accentueert de dimensies van donkere en lichtere stukken blond haar om een dynamische beweging te creëren – perfect voor een ontspannen tijd aan de Franse Rivièra.
Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief.
“Sofia’s haar was in de fase dat het een opknapbeurt nodig had”, vertelt Curran aan Vogue, waarbij hij Richie Grainge’s haargeschiedenis van updo’s opmerkt; looks die de clean girl-esthetiek waar zij een drijvende kracht achter is, zijn gaan definiëren. “Ze was nerveus, maar super enthousiast”, voegt hij eraan toe. Het is een beslissing waar Richie Grainge al een paar weken over nadacht, zegt Curran. “Sofia had al eerder wat afgeknipt, maar ze wilde een volledige frisse look.”
Tijd voor een frisse look
Ze legde haar eigen denkwijze uit in een TikTok waarin ze de bob du jour documenteerde. “Mijn haar heeft net teveel Keratine-behandelingen gehad, en ik heb het maar geknipt en geknipt in de hoop dat ik dit ‘dode’ weg kon krijgen… en het gaat maar niet weg”, zei ze voor de camera. “Ik weet wat ik moet doen om dit haar weer gezond te maken en dat is opnieuw beginnen, dus we knippen een bob.”
De zenuwen waren voelbaar. Toch ging ze door met haar beslissing. “Het is een geweldige look voor als je 27 bent, we beginnen fris”, stelde ze zichzelf gerust. In bed, de avond voor de knipbeurt, voegde ze eraan toe: “Ik heb besloten dat ik een bob wil. Een echte [gebaart naar haar kin]. Het moet weg – het is fried.” Ze vroeg haar man Elliot Grainge om wat solidariteit: “Wil jij je hoofd kaalscheren?”, vroeg ze. “Ik heb al een bob”, antwoordde hij. “Nee, je hebt een pixie”, antwoordde ze.
Stomp en de perfecte lengte
“We hadden het al eerder over referenties gehad en ze had me een paar foto’s gestuurd – de ‘ouderwetse’ langere bob, met een paar lagen rond het gezicht”, legt Curran uit, die Richie Grainge’s lokken op locatie in Frankrijk knipte. “Er waren veel verschillende lengtes en ze wist niet wat ze wilde doen. Maar zoals ik tegen haar zei, totdat ik de persoon in het echt zie, als ze voor de spiegel zit en we praten, is het moeilijk om vooraf te beslissen. We besloten de final look op de dag zelf.”