Prinses Diana domineert bijna 25 jaar na haar dood nog steeds het nieuws. Een korte samenvatting: Kristen Stewart kreeg een Oscar voor haar optreden in de biopic Spencer. Een foto uit het vijfde seizoen van The Crown waar actrice Elizabeth Debicki als twee druppels water op prinses Diana lijkt gaat viral. En niet te vergeten Diana: The Musical, die oktober 2021 in première ging op Netflix na het debuut op Broadway. De groeiende Prinses Diana fanbase bestaat vooral uit Generatie Z, en vind je op sociale media. Iets dat tijdens haar leven niet bestond.
Eloise Moran viert Lady Di
Een Instagram account gewijd aan prinses Diana’s gewaagde mode na de scheiding, @Ladydirevengelooks, heeft nu 119.000 volgers. Maker is schrijver Eloise Moran. Ze woont in LA, en ontcijfert de stijl van de prinses. Binnenkort verschijnt haar boek, “The Lady Di Look Book: What Diana Was Trying to Tell Us Through Her Clothes”.
“Niemand postte Diana’s jaren 90-looks. Toen ik onderzoek naar haar begon te doen, ontdekte ik een schat aan outfits”, vertelt Moran. “Veel van haar looks uit de jaren 90 deel maakten deel uit van een ware wraakgarderobe.” Moran raakt een snaar bij veel volgers, omdat ook zij verhalen achter de kleding van Diana zien. “Elk bijschrift is min of meer gericht op mijn eigen ex. Hoe belachelijk het ook klinkt, het hielp me door mijn eigen slechte tijden heen te komen”, zegt Moran. “Pas later realiseerde ik me dat het ook anderen helpt.”