koningin-maxima-kopieert-een-op-een-deze-iconische-look-van-carolyn-bessette-kennedy-391987
©GETTY IMAGES

Zou ze op de bank hebben gezeten, kijkend naar Love Story, en gedacht hebben: die specifieke look van Carolyn Bessette-Kennedy heb ik ook in mijn kast hangen. Of zou ze, na het zien van de serie, haar favoriete webshops hebben afgespeurd naar items om de look mee te recreëren? Hoe dan ook, Máxima is like us, en heeft net als de rest van de wereld Carolyn Bessette-Kennedy als favoriete stijlicoon omgedoopt – zo doet haar nieuwe look, tijdens een bezoek aan Arnhem, in ieder geval vermoeden.

Máxima kopieert Carolyn Bessette-Kennedy

Dinsdag arriveerde de Nederlandse koningin in Arnhem. De stad heeft voor zijn innovatie en ondernemerschap namelijk een titel verdiend: de stad is door MKB Nederland uitgeroepen tot MKB Stad 2026. Máxima bezocht het Cleantech Park, waar honderdveertig bedrijven werken aan de energietransitie door schone technologieën te ontwikkelen. Máxima kreeg een rondleiding door het Cleantech Park, en ging met enthousiaste ondernemers in gesprek. Een toepasselijk uitje voor onze economisch geschoolde koningin.

Voor dit duurzame optreden droeg koningin Máxima een zwarte cape met rode en gele dessins van het Griekse label Zeus + Dione. Hoewel het om een nieuwe cape gaat, heeft dit merk al lang een vaste plek in Máxima’s garderobe. Zo droeg ze begin 2024 een prachtige kobaltblauwe jurk van het merk tijdens een bezoek aan Zeeland. En in 2022 koos ze voor een bruine jurk van het merk, die ze in 2024 opnieuw droeg voor een scholenbezoek aan Almere. In 2022 bracht ze zelfs een eerbetoon aan Nederland en Griekenland in het merk: tijdens een staatsbezoek aan Griekenland verscheen ze in een knielange, oranje jurk van Zeus + Dione.

De cape verhulde, zo bleek later, al die tijd echter een iconische look: Máxima bleek inspiratie te hebben geput uit het indrukkende stijlarchief van Carolyn Bessette-Kennedy. Eén op één recreëerde de koningin de misschien wel bekendste look van het jaren negentig-stijlicoon, bestaande uit een beige midirok, een strakke zwarte top en kniehoge laarzen. Minor difference: Carolyn Bessette-Kennedy koos voor donkerrode laarzen, terwijl Máxima vasthield aan haar klassieke zwarte exemplaren.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Koninklijk Huis (@koninklijkhuis)

Een winterse look

Máxima laat met haar look zien hoe makkelijk je een vintage outfit vertaalt naar je eigen garderobe. Andere stijlkeuzes die de koningin ter harte neemt? De cape is absoluut geschikt als tussenjas, en ook in de lente kun je nog prima terugvallen op een winters kleurenpalet – iets wat prinses Amalia vorige week ook al liet zien. Dat ook de kast van Bessette-Kennedy voornamelijk uit aardse tinten bestond, is misschien toevallig. Maar misschien ook niet.