Niet iedereen wil trouwen in een traditionele witte bruidsjurk. Het belangrijkste is dat je iets draagt dat bij je past. Of bij jou én je grote liefde, zoals in het geval van juwelenondernemer Marly van den Putten en oud-autocoureur Max van Splunteren. Zo liet de bruid het oude racepak van de bruidegom omtoveren in een trouwjurk voor hun bruiloft in Amsterdam, die later groots gevierd werd in Italië.
Knappe coureur
Marly en Max leerden elkaar kennen op de moderne manier: op Instagram. “We hadden een gemeenschappelijke vriend en op zijn stories zag ik steeds een knappe coureur voorbijkomen, maar ik was te ongemakkelijk om er iets mee te doen. Mijn zusje Anna had daar minder moeite mee: ze begon allemaal foto’s van Max te liken (echt ongemakkelijk veel) en begon een gesprek”, vertelt Marly. “Pas op de bruiloft kwam Max erachter dat hij niet met mij, maar met Anna de eerste gesprekken had gevoerd. “We zijn haar eeuwig dankbaar als onze cupido”, aldus Max.
Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief
Het aanzoek verliep onconventioneel, net als de rest van de bruiloft. Tijdens een tripje naar Knokke liet Marly haar oog vallen op een vintage verlovingsring uit 1950, die Max direct kocht. “Zo over de top, helemaal Marly”, zegt Max, die zijn vriendin – tot haar ongenoegen – pas elf maanden later met de ring ten huwelijk vroeg (“Ik laat me niet opjagen”). Marly: “In die tijd paste ik de ring regelmatig stiekem voor de spiegel als hij er niet was.”
Vip treatment
De twee verloofden zich uiteindelijk in Palm Springs, Californië, waar het koppel hun beste vrienden bezocht. “Ik had van tevoren wel argwaan. Op Schiphol werd Max eruit gepikt bij de security: de ring zat blijkbaar in een schoen verstopt en dat was verdacht”, vertelt Marly. Gelukkig zag de luchthavenbeveiliger het briefje met daarop ‘engagement ring, please be discrete‘, zodat Max apart werd genomen en de verrassing niet bedorven werd.
In het hotel werden Marly en Max ontvangen als vips. “We kregen een suite vol Jonathan Adler-details, Hermès-zeepjes – die ik meteen in mijn tas heb gestopt – en in de kelder stond een McLaren voor ons klaar”, gaat ze verder. “Tijdens het diner hing er wel wat spanning in de lucht. Ik zag het al gebeuren dat ik publiekelijk in een druk restaurant gevraagd zou worden. Later die avond wilde hij zogenaamd een foto van mij maken bij de vuurkorf. Daar stonden rozen en champagne klaar en toen ging hij op één knie. Achteraf bleek dat alle gasten stiekem in de bosjes waren blijven kijken, dus hadden we toch nog publiek.”
Van racepak naar trouwjurk
Het stel trouwde in Amsterdam voor de wet, om hun bruiloft vervolgens groot te vieren in Italië. “Ons huwelijk in Amsterdam vierden we met een kleine groep van 35 familieleden. Geen bridesmaids, geen best man, geen vader-dochterdans en geen echte ceremonie met rijen stoelen – we wilden het intiem en ontspannen houden”, zegt de bruid, die voor de gelegenheid een wel heel bijzondere bruidslook droeg: een racepak van Max vermaakt tot trouwjurk.
“Max is vanaf zijn zestiende autocoureur en reed onder andere 24 Le Mans, 24h Daytona en Porsche Supercup. Op zolder bij zijn ouders vonden we het witte pak waarmee hij ooit Benelux-kampioen werd. Als vintage lover dacht ik meteen: hoe vet als ik daar een jurk van laat maken. Max moest even nadenken, omdat het natuurlijk een emotioneel beladen pak is, maar hij vond het idee ook cool. Samen met de helden van Kleermakerscollectief Amsterdam ontwierp ik een droomjurk: rode en zwarte biezen op de schouderbandjes, zwarte zijkanten zoals in het origineel, en op mijn ribben ‘Max van Splunteren’.”






































