de-10-buzzy-filmreleases-op-het-venice-film-festival-2026-waar-we-het-meest-naar-uitkijken-402967
©Getty Images

Het Venice Film Festival belooft ook in 2026 weer spectaculair te worden, met talloze nieuwe releases om naar uit te kijken. De line-up voor de 83e editie er één vol sterren.

Het Venice Film Festival 2026

Het Venice Film Festival 2026 vindt plaats van 2 tot en met 12 september, met Maggie Gyllenhaal als juryvoorzitter. George Clooney en de 93-jarige filmlegende Ellen Burstyn mogen dit jaar tijdens het festival de lifetime achievement awards in ontvangst nemen. Deze namen worden traditiegetrouw al voorafgaand aan het festival aangekondigd.

Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief

Verwacht daarnaast toekomstige Oscarkanshebbers, short thrillers, avonturenfilms en, zoals altijd in Venetië, opvallende documentaires. (Tot die laatste categorie behoren bijvoorbeeld een door Laura Poitras mede-geregisseerde short film over ICE, de vier uur durende studie van de Oscarwinnende documentairemaker Alex Gibney over Elon Musk, een zeven uur durende documentaire over Bernardo Bertolucci van Luca Guadagnino, en een docu over de recente reünietournee van Oasis, door beide Gallagher-broers.)

Tien buzzy filmreleases

En je verwacht het misschien niet, maar het filmfestival had nog veel spectaculairder kunnen zijn. Er zijn een aantal langverwachte films waarvan namelijk werd verwacht dat ze dit najaar naar het filmfestival zouden komen, maar die nu, zo blijkt, niet van de partij zijn: Alejandro González Iñárritu’s Digger met Tom Cruise in de hoofdrol; Aaron Sorkins The Social Reckoning met Jeremy Strong als Mark Zuckerberg; David Finchers spin-off van Once Upon a Time in Hollywood, getiteld The Adventures of Cliff Booth, met Brad Pitt in de hoofdrol; Cry to Heaven van Tom Ford, waarin Adele haar acteerdebuut maakt; en Behemoth! van Tony Gilroy, met Pedro Pascal in de hoofdrol. Om er een paar te noemen.

Desondanks kijken we reikhalzend uit naar de 83e editie van het filmfestival. Dit zijn de tien releases op het Venice Film Festival 2026 waar we naar uitkijken, voorzien van de trailer als deze al uit is.

Wild Horse Nine

De gitzwarte comedy van Martin McDonagh is de grote kanshebber voor awards. McDonaghs laatste twee drama’s, The Banshees of Inisherin uit 2022 en Three Billboards Outside Ebbing, Missouri uit 2017, wisten beide na hun premières in Venetië prijzen in de wacht te slepen, met in totaal twee Oscars en zestien nominaties. Zijn nieuwste film is even sterrenrijk en actueel.

De film speelt zich af te midden van de mysterieuze, monumentale beelden van Paaseiland, in de aanloop naar de Chileense staatsgreep van 1973. We volgen twee CIA-agenten (John Malkovich en Sam Rockwell) die van plan zijn de nationale regering omver te werpen. Wanneer ze verstrikt raken in de wereld van een paar rebelse studenten (Mariana di Girolamo en Ailín Salas) breekt de hel los. Parker Posey, Steve Buscemi en Tom Waits vertolken de bijrollen, en onder het oppervlak van het hilarische script schuilen talrijke verontrustende parallellen met de hedendaagse politiek.

Bunker

Het topduo van de Spaanse filmwereld – Penélope Cruz en Javier Bardem – is terug met een nieuwe samenwerking, en het belooft smashing te worden. De Oscarwinnende regisseur Florian Zeller (The Father, The Son) heeft hen in de hoofdrollen geplaatst in zijn nieuwe familiesaga: een spannende psychologische thriller over een architect die van een miljardair en techmagnaat de opdracht krijgt om een ondoordringbare, uiterst geheime bunker te bouwen. Bijgestaan door onder anderen Paul Dano, Stephen Graham en Patrick Schwarzenegger is het een project dat zijn leven volledig in beslag neemt, zijn huwelijk onder druk zet en ervoor zorgt dat zijn gezin langzaam uit elkaar valt. Verwacht een strak scenario en de voor explosieve performances.

Bucking Fastard

Het is een lange weg geweest voor Werner Herzog. Zijn nieuwste eigenaardige project – een hallucinante, raadselachtige film over twee van elkaar afhankelijke tweelingzusjes (Rooney en Kate Mara, waarmee de echte zusjes voor het eerst samen op het witte doek te zien zijn) – kreeg eerder dit jaar een plekje in het programma van Cannes aangeboden, maar de auteur sloeg het aanbod af, omdat hij vanuit die positie niet mee kon dingen naar de Palme d’Or. Nu maakt hij in plaats daarvan kans op de Golden Lion.

De film vertelt het bizarre verhaal van Jean en Joan Holbrooke, die in koor spreken, dezelfde dromen hebben, van dezelfde man houden (Orlando Bloom – dat is dan nog begrijpelijk) en in de marge van de samenleving leven. Nadat ze een door de overheid toegewezen maatschappelijk werker (Domhnall Gleeson) krijgen om hen te helpen zich aan te passen aan het moderne leven, beginnen ze een tunnel door een bergketen te graven, op zoek naar een denkbeeldig land waar ware liefde mogelijk is. Meer Herzog-esque dan dit wordt het niet.

Ink

Het gelijknamige toneelstuk van James Graham uit 2017, dat de opkomst van Rupert Murdoch en de Britse tabloid The Sun aan het eind van de jaren zestig beschreef, wordt door Oscarwinnaar Danny Boyle verfilmd. Dit is zijn eerste grootschalige, op prijzen gerichte drama sinds Steve Jobs uit 2015. Guy Pearce speelt Murdoch, en Jack O’Connell is Larry Lamb, een redacteur bij de krant Daily Mail. Hij wordt door de mediamagnaat geworven als de nieuwe hoofdredacteur van The Sun, nadat hij de destijds noodlijdende krant overnam van de moederkrant, The Mirror. (Daarnaast is er de altijd geweldige Claire Foy als Jules Davies, de fictieve vrouw van Lamb en adjunct-hoofdredacteur van de krant.) Dit luidt het begin in van een moreel twijfelachtige, meedogenloze race om de winst te maximaliseren, die de basis legde voor de sensatiegerichte tabloidcultuur van vandaag.

Possible Love

Was je onder de indruk van Lee Chang-dongs prachtige Koreaanstalige thriller Burning uit 2018? Dan zul je blij zijn te horen dat de maestro eindelijk weer op de voorgrond treedt met een nieuwe, fascinerende verkenning van intieme relaties. Deze keer richt hij zich op een met elkaar verweven viertal: een onlangs ontslagen arbeider en zijn vrouw, en een documentairemaker en haar man. De vier komen samen om een film te maken waarin hun meest intieme verlangens aan het licht komen. De cast? Cho Yeo-jeong uit Parasite, Zo In-sung uit Hope, Sul Kyung-gu uit Oasis en Jeon Do-yeon uit Secret Sunshine. De psychologische spelletjes die ze met elkaar spelen zijn geïnspireerd op Krzysztof Kieślowski’s Dekalog. De laatste veelbesproken filmfestivalinzending die aan dat werk een voorbeeld nam, was Asghar Farhadi’s alom bekritiseerde Parallel Tales uit Cannes – laten we hopen dat deze het beter doet.

Primetime

Robert Pattinson kruipt in de huid van de mysterieuze presentator Chris Hansen van de tv-serie To Catch a Predator uit circa 2004 tot 2007. Dit verhaal, dat rechtstreeks uit de kranten circa 2006 is geplukt, is het speelfilmdebuut van Lance Oppenheim (Ren Faire) als regisseur. 2006 was het jaar waarin dit aangrijpende, misselijkmakende tv-fenomeen zijn hoogtepunt bereikte en miljoenen kijkers trok. We hebben het over een reeks door de presentator en zijn team (met steun van de politie) georganiseerde valstrikken, waarbij jong ogende mensen werden ingezet als lokaas om vermeende pedofielen in de val te lokken en te arresteren. Maar de meedogenloze jacht van Hansen en zijn team bleek al snel rampzalig. Met Ari Aster als een van de producenten van de film en Phoebe Bridgers in de cast – haar officiële acteerdebuut – voelt het aan als het soort onconventionele biopic dat alleen A24 kan maken.

Oasis: Don’t Look Back in Anger

Het meest hartverwarmende verhaal van 2025 komt naar het grote scherm, dankzij schrijver Steven Knight (Peaky Blinders) en muziekdocumentaire-regisseurs Will Lovelace en Dylan Southern. Ruim tien jaar na hun rommelige breuk verzoenden Noel en Liam Gallagher van Oasis zich, die eindeloos met elkaar in conflict waren, en gingen ze op wereldtournee – een emotioneel moment voor fans die alle hoop hadden verloren dat deze dag ooit zou komen.

Deze documentaire geeft een meeslepend kijkje achter de schermen, en neemt ons mee naar de repetities van de band, volgt hen op tournee en bevat met name de eerste gezamenlijke interviews van de broers in meer dan 25 jaar. Het mooiste is dat Alberto Barbera, artistic director van het Venice Film Festival, heeft bevestigd dat de Gallaghers de film ook daadwerkelijk samen op het Lido zullen promoten. Kun je je die persconferentie voorstellen? Wij kunnen ons niets surrealistischers of potentieel chaotischers bedenken.

The Echo Chamber

Alicia Vikander, Susan Sarandon en Luca Marinelli spelen de hoofdrollen in deze poëtische verkenning van liefde, verlangen en obsessie van de Italiaanse filmmaker Andrea Pallaoro (hij regisseerde ook Hannah, waarvoor Charlotte Rampling in 2017 de Volpi-beker voor Best Actrice in Venetië won). Het scenario is van de hand van Bernardo Bertolucci – het laatste dat de filmlegende schreef voor zijn overlijden, acht jaar geleden – en volgt een productieve muziekproducent die worstelt met een verslaving en een onwaarschijnlijke affaire aangaat met een raadselachtige fysiotherapeut. Met zijn wazige beelden en doordrenkt met muziek lijkt de film een passend eerbetoon te worden aan Bertolucci.

Place to Be

De recente filmproducties van de Hongaarse auteur Kornél Mundruczó zijn op zijn zachtst gezegd wisselvallig. De zenuwslopende film Pieces of a Woman uit 2020, met Vanessa Kirby in de hoofdrol, werd namelijk geprezen, maar zijn recente film At the Sea met Amy Adams, die in première ging op het Filmfestival van Berlijn, niet zo. Het is dus moeilijk om de kwaliteit van deze film in te schatten, hoewel hij er op papier zeker indrukwekkend uitziet. Ellen Burstyn speelt de hoofdrol als een nuchtere negentigjarige die bevriend raakt met een in de war geraakte, gescheiden man (Taika Waititi, de Oscarwinnende regisseur van Jojo Rabbit, die zijn acteercarrière hervat), terwijl ze van Chicago naar New York reizen om – hou je vast – een verdwaalde postduif terug te brengen. Pamela Anderson, Édgar Ramírez, Lena Waithe en Murray Bartlett (The White Lotus) maken het Hollywood-plaatje compleet.

Flesh Impact

Ellen Burstyn speelt óók de hoofdrol in deze aangrijpende short film van zeventien minuten van de juryvoorzitter van Venetië zelf, Maggie Gyllenhaal. Het is een ode aan Marilyn Monroe, ter gelegenheid van wat, op 1 juni 2026, haar honderdste verjaardag zou zijn geweest. Dakota Johnson speelt de filmster in de jaren vijftig, op het hoogtepunt van haar roem. Met haar 36 jaar is de actrice precies even oud als Monroe was toen ze tragisch omkwam door een overdosis barbituraten. Burstyn speelt vervolgens de doorgewinterde actrice die Marilyn nooit heeft kunnen worden. Als een diepgaande blik op de mythe van Marilyn en de misvattingen die nog steeds over haar bestaan, belooft het een krachtige en tot nadenken stemmende film te worden. (De eerste beelden zien? Lees dan het onderstaande artikel.)

Dit artikel is oorspronkelijk gepubliceerd door Vogue UK.