Het lijkt alsof onze stem deze Tweede Kamerverkiezingen belangrijker is dan ooit. Dat is precies wat Vogue-hoofdredacteur Linda Gümüs Gerritsen en modeondernemer Naz Kawan van The 2050 willen laten zien met hun gezamenlijke campagne rondom de Tweede Kamerverkiezingen. Samen roepen ze op: gebruik je stem.
Stemmen tijdens Tweede Kamerverkiezingen 2025
Naz Kawan pionierde al op jonge leeftijd met haar circulaire kledingfabriek in Nederland, waar ze banen creëert voor kleermakers met een vluchtelingenachtergrond. Sindsdien werkt ze onvermoeibaar aan een duurzamere én inclusievere mode-industrie. In 2021 won ze de Tommy Hilfiger Global Fashion & Innovation Award en in 2023 lanceerde ze haar eigen label The 2050, waarmee ze als eerste in Europa kleding met digitale paspoorten introduceerde.
Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief
“Ik zie mode als een middel voor verandering”, vertelt Naz Kawan in gesprek met Vogue-hoofdredacteur Linda Gümüs Gerritsen. “Juist daarom ben ik trots op deze samenwerking met Vogue: we willen laten zien dat mode kan verbinden en toekomstbestendig kan zijn. In het belang van de jonge generaties. Het T-shirt dat we samen ontwikkelden, draagt een boodschap over onze toekomst en over de democratie waarin we leven. Die moeten we blijven koesteren. Nu meer dan ooit is het belangrijk om je uit te spreken en je stem te gebruiken.”
Vote shirt
Vogue-hoofdredacteur Linda benadrukt het belang om te stemmen tijdens de Tweede Kamerverkiezingen 2025: “Vogue roept je op om te stemmen. We wonen in een fantastisch land waar we het recht hebben om ons te laten gelden en onze stem te laten horen. Maar vrijheid is geen vanzelfsprekendheid. Fascisme, racisme en ongelijkheid steken opnieuw de kop op. Denk goed na over in wat voor Nederland jij wil wonen. Er zijn genoeg onderwerpen die onze aandacht verdienen: wonen, onderwijs, vrouwenrechten. Wij hebben niet alleen het recht, maar ook de verantwoordelijkheid om te kiezen wie ons land vooruit helpt.”
Voor Naz draait de campagne om bewustwording én verbinding. “Toen ik de beelden van de campagne zag, dacht ik: stemmen is cool. Dat is precies wat ik samen met Linda wilde laten zien. Het is cool om je stem te gebruiken in een wereld die steeds probeert te bepalen wie je moet zijn. Fundamentele mensenrechten staan onder druk en de verdeeldheid lijkt toe te nemen. Juist dan moeten we opkomen voor gelijkheid, vrijheid en elkaar.”
De boodschap is helder: mode kan inspireren, verbinden en aanzetten tot actie.
 
			 
     
			

 
			 
			 
			 
			 
			 
			