De Tweede Kamerverkiezingen komen steeds dichterbij: 29 oktober is het al zover. Het allerbelangrijkste op deze dag is natuurlijk dat je een weloverwogen keuze maakt en je stem laat horen. Ben je er nog niet uit? Vul dan nog een stemwijzer in, volg politieke Instagrampagina’s of kijk één of meerdere debatten (terug). Weet je wél al waar jouw stem naartoe gaat? Dan kun je alvast gaan nadenken over de stemlocatie. Stemmen is namelijk niet alleen een belangrijk recht, het kan ook heel leuk zijn. Deze keer zijn er opnieuw een aantal bijzondere stemlocaties waar je je stem geheel in stijl kunt uitbrengen. Wij zetten ze op een rij.
Bijzondere stemlocaties
In veel grote steden kan er worden gestemd in musea, kerken of andere bijzondere, onverwachte locaties. Good to know: je kunt alleen je stem uitbrengen in de gemeente waar jij bent ingeschreven. Naar een andere stad reizen om bij die ene leuke locatie te stemmen zit er dus helaas niet in. Ontdek of jouw woonplaats in het onderstaande rijtje staat en laat je inspireren: misschien kleur jij woensdag wel op één van deze bijzondere stemlocaties jouw vakje rood.
Via deze link meld je je aan bij ons nieuwe Instagram Channel Before it’s in Vogue
Madurodam | Den Haag
Jaarlijks wordt het familiepark Madurodam door zo’n 700.000 mensen bezocht. Op 29 oktober kun je er niet alleen genieten van de miniatuurgebouwen, maar ook je stem uitbrengen. Woon je in Den Haag? Dan ben je er zo. Vanaf het station is de stemlocatie binnen tien minuten te bereiken.
Madurodam, George Maduroplein 1, Den Haag
De Pier | Den Haag
Stemmen with a view: je kunt in Den Haag ook stemmen met de zee als achtergrond. Op De Pier in Scheveningen kun je even lekker uitwaaien met een strandwandeling – als het herfstige weer dat toelaat – en vervolgens stemmen.
De Pier, Strandweg 150-154, Den Haag
TivoliVredenburg | Utrecht
Lekker centraal, goed te bereiken, en ook nog eens een bijzondere locatie: TivoliVredenburg in Utrecht opent ook deze keer weer haar deuren als stemlocatie voor de Tweede Kamerverkiezingen. Op weg naar het station? Loop dan meteen even Tivoli in en breng jouw stem uit in de Ronda-foyer.
TivoliVredenburg, Vredenburgkade 11, Utrecht
Het Anne Frank Huis | Amsterdam
Een wel heel bijzondere plek waar je deze keer kunt stemmen is het Anne Frank Huis, een van de plekken die je eraan herinnert wat er kan gebeuren als democratie en rechtsstaat verdwijnen. Extra leuk en interessant: als stemmer mag je voor of na je bezoek gratis het museum bezoeken.
Anne Frank Huis, Westermarkt 20, Amsterdam
Westermoskee | Amsterdam
Stemmen in de grootste moskee van Amsterdam? Dat kan in de Baarsjes, bij de Westermoskee. De architectuur van dit gebouw sluit aan op de Schoolstijl in De Baarsjes en is geïnspireerd op Ottomaanse bouwkunst.