game-set-match-coco-gauff-serveert-haar-stijlvolste-wimbledon-looks-tot-nu-toe-398708
©New Balance

Tennis straalt altijd al verfijning uit. Niet in de laatste plaats door de preppy polo’s en smetteloos witte outfits. De nieuwe generatie spelers is er echter in geslaagd om de tennisbaan in een catwalk te veranderen. De Grand Slam-toernooien worden namelijk steeds vaker een podium voor gedurfde, persoonlijke stijl. Een van de opvallendste spelers op dit gebied is Coco Gauff, die zich dit jaar aan Wimbledon waagt in de nieuwe Miu Miu x New Balance-collab.

Coco Gauff in Miu Miu x New Balance op Wimbledon

Ze is pas tweeëntwintig jaar, en toch heeft de Amerikaanse tennisster Coco Gauff zich al gevestigd tussen de echte grootheden van de sport. Naast haar krachtige service en pittige backhand heeft ze ook een reputatie opgebouwd met haar opvallende looks op de baan. Dat zal volgende week weer blijken, wanneer Gauff het gras van SW19 betreedt tijdens Wimbledon 2026.

Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief

Voor de strijd om de grootste trofee in het tennis, pakt ze even groots uit met haar looks. Die zijn namelijk het nieuwste resultaat van een langdurige samenwerking tussen de Engelse sportgigant New Balance en het Italiaanse modehuis Miu Miu. Fashion insiders zullen Gauff zelfs herkennen als een van de gezichten van de lente/zomer 2026-campagne van het Miu Miu.

Coco Gauff draagt Miu Miu x New Balance op Wimbledon
©New Balance

Bewust opvallen

De samenwerking tussen Gauff en New Balance x Miu Miu begon afgelopen zomer. Tijdens een reeks WTA 1000-toernooien in Rome, Berlijn en Cincinnati droeg ze drie outfits met opvallende prints. “Dat was heel bewust”, vertelt ze aan Vogue tijdens een Zoom-gesprek. Ze belde in vanuit Parijs, waar ze zich voorbereidde om haar titel als regerend kampioen in het damesenkelspel van Roland Garros te verdedigen.

“Het lijkt alsof veel vrouwelijke spelers hun mooiste outfits bewaren voor de Grand Slams. Dat is natuurlijk geweldig, omdat dat onze grootste toernooien zijn. Maar voor mij is het belangrijk om écht op te vallen op plekken waar mode zo belangrijk is, zoals Rome.” En dat deed ze: ze droeg een A-lijnjurk met ritssluiting aan de voorkant, verdeeld in contrasterende blokken van marineblauw en wit. De look wekte natuurlijk de nieuwsgierigheid van de fans. “Iedereen zei: ‘We willen een Grand Slam-outfit zien!’ Dus ik zei: ‘Oké!’” Al snel begonnen de gesprekken over haar look voor de grandest van alle Grand Slams.

Coco Gauff draagt Miu Miu x New Balance op Wimbledon
©New Balance

Spelregels

Wimbledon is strikt. Vanaf het begin van de collab waren er daarom belangrijke regels waar de tennisspeelster en de twee ontwerpteams zich aan moesten houden. “Wimbledon is het traditioneelste, zo niet het grootste evenement dat we in het tennis hebben”, zegt ze. Ze verwees natuurlijk naar de beruchte, strenge kledingvoorschriften voor deelnemende spelers tijdens het toernooi. “Je moet volledig in het wit gekleed zijn, dus dan vallen er een hoop opties af.”

Van een creatieve block was echter geen sprake: deze richtlijn inspireerde Gauff juist om een minimalistischere richting in te slaan. Dat deed ze met een knipoog naar een bijzonder populaire look uit haar eigen archief. “Vorig jaar droeg ik een New Balance-outfit die sommige mensen vergeleken met een trouwjurk”, lacht ze. “Ik denk dat de kleur wit iets romantisch heeft.”

Het verzachten van de sporty uitstraling stond voorop. Toch werden er geen concessies gedaan aan de robuustheid en stevigheid van de looks. Ze moeten tenslotte de prestaties van een topatleet ondersteunen – geen kleine opgave. “In totaal zijn er vier verschillende silhouetten die ik kan dragen”, zegt Gauff. Bijvoorbeeld een traditionele tennisvestjurk of de combinatie van een compressie-crop top en een geplooide wikkelrok. “Hopelijk blijf ik winnen, zodat ik ze allemaal kan dragen en laten zien. Dat motiveert me. Maar omdat de looks zo wit en minimalistisch zijn, was de pasvorm op mijn lichaam voor mij het allerbelangrijkste tijdens het ontwerpproces.”

Coco Gauff draagt Miu Miu x New Balance op Wimbledon
©New Balance

Dynamiek, beweging en Naomi Osaka

Haar lichaam maakt regelmatige veranderingen door, als gevolg van de fysiek veeleisende realiteit van haar dagelijkse leven. Die constante veranderingen vereisten een nauwkeurig pasproces, waarbij de sport-technologische expertise van New Balance en het vakmanschap van Miu Miu samenkwamen om looks te creëren die “gewoon goed om het lichaam vallen, zelfs als ik spring en rondren”.

Dynamiek en beweging staan niet alleen centraal in Gauffs prestaties, maar ook in haar stijl op de baan. “Als ik op de baan sta, voel ik me net een superheld”, zegt ze over haar voorkeur voor gedurfde cut-outs en vetersluitingen. “Ik denk dat het een beetje intimiderend werkt als je tegen iemand speelt die goed is, maar ook een mooie outfit draagt. Zoals Rihanna ooit zei: ‘She can beat me, but she can’t beat my outfit.’ Zo pak ik het ook aan, behalve dat ik natuurlijk ook niet wil dat je me verslaat!”, lacht Gauff.

Naar welke van haar medespelers ze qua stijl het meest opkijkt? Daar hoeft ze niet lang over na te denken: “Natuurlijk Naomi Osaka!”, antwoordt Gauff enthousiast. “Ze brengt haar gevoel voor mode op de baan en creëert momenten, of mensen dat nu leuk vinden of niet, en ik vind dat ze het geweldig doet. Ik weet dat ze er kritiek op heeft gekregen, maar ik denk dat ze de sport vooruit helpt, vooral als vrouw van kleur. Ze laat een andere kant van tennis zien en een andere kant van atleten als individuen”, zegt ze vol bewondering.

“De persoon waar ik qua mode altijd het meest naar heb opgekeken, zowel op als naast de baan, is Serena [Williams]”, vervolgt Gauff. “En Venus natuurlijk. Het waren altijd echte pioniers – ik bedoel, denk maar aan Venus’ look met dat korset op Roland Garros. Niemand deed het zoals zij! Ze hebben zeker de deur geopend voor mensen zoals Naomi en ik, en eigenlijk iedereen in de sport, om creatiever te kunnen zijn.” Tijdens dit Wimbledon zullen er nog veel meer deuren worden geopend, als het aan Gauff ligt.

Coco Gauff draagt Miu Miu x New Balance op Wimbledon
©New Balance

Shop Miu Miu x New Balance

Tennisfan, of vooral fan van tenniscore? Hieronder shop je de Miu Miu x New Balance-collectie.

Miu Miu x New Balance

Miu Miu New Balance
©MyTheresa

Jersey tanktop, € 640

Miu Miu x New Balance

Miu Miu New Balance
©MyTheresa

Pleated jersey minirok, € 740

Miu Miu x New Balance

Miu Miu New Balance
©MyTheresa

Jersey jurk, € 1.020

Miu Miu x New Balance

Miu Miu New Balance
©MyTheresa

530 SL suède sneakers, € 960

Dit artikel is oorspronkelijk gepubliceerd door Vogue UK.