in-deze-hotels-in-amsterdam-kun-je-ook-in-2025-optimaal-genieten-van-de-feestdagen-371737
©Pulitzer Amsterdam / Ashkan Mortezapour Photography

Hotels in Amsterdam zijn altijd een goed idee, maar zeker tijdens de feestdagenperiode. En daarmee bedoelen we eigenlijk heel november en december. Misschien komt het door de prachtige, vaak historische gebouwen, die van zichzelf al veel sfeer uitstralen, of misschien door de luxe inrichting van de hotels. Dat wordt dan nog eens extra versterkt door de prachtige lichtjes en vaak ook kerstbomen. Magisch, ook als je er niet overnacht, maar er alleen komt voor een kop koffie, high tea, spa-ervaring of diner. De onderstaande hotels in Amsterdam zijn absoluut een bezoekje waard in het lange weekend tijdens deze periode – en de rest van het jaar trouwens ook.

Hotels in Amsterdam

Als je een weekendje weg gaat naar de hoofdstad, of gewoon wil lunchen of dineren: deze 14 hotels in Amsterdam zijn sowieso een bezoekje waard.

Adressen van hotels in Amsterdam:

  • Pulitzer Amsterdam: Prinsengracht 323, Amsterdam
  • Waldorf Astoria: Herengracht 542-556, Amsterdam
  • W Hotel Amsterdam: Spuistraat 175, Amsterdam
  • Rosewood Hotel: Prinsengracht 432-436, Amsterdam
  • Conservatorium Hotel: Paulus Potterstraat 50, Amsterdam
  • Soho House: Spuistraat 210, Amsterdam
  • Anantara Grand Hotel Krasnapolsky: Dam 9, Amsterdam
  • De L’Europe: Nieuwe Doelenstraat 2-14, Amsterdam
  • Dylan Amsterdam: Keizersgracht 384, Amsterdam
  • Hoxton Amsterdam en Lloyd: Herengracht 255 en Oostelijke Handelskade 34, Amsterdam
  • Pillows Hotel: Mauritskade 61, Amsterdam
  • Hilton: Apollolaan 138, Amsterdam
  • The Diamond, Kleine-Gartmanplantsoen 1, Amsterdam
  • Andaz, Prinsesgracht 587, Amsterdam

Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief.

Pulitzer Amsterdam

Het Pulitzer Amsterdam is een prachtig hotel aan de Prinsengracht in de Negen Straatjes. Het hele jaar door kun je hier terecht voor een sfeervolle overnachting in een van de 25 aaneengeschakelde grachtenpanden. Tijdens deze feestdagenperiode is het hier extra feestelijk, dankzij de traditionele 9 meter hoge kerstboom. Dit jaar is de decoratie ontworpen door niemand minder dan Nederlands designer David Laport. Ga deze vooral bekijken vanaf 21 november.

Nog een tip: dineren in restaurant Jansz. waar ze een modern-Nederlands menu serveren. Bij het Pulitzer hebben ze ook fijne familiekamers, voor als je met kinderen wil blijven slapen. Ook fijn: vorig jaar opende dit hotel een eigen beautysalon om de hoek, The Beauty House. Een aanrader om voor een diner of feest je haar of make-up te laten te doen.

Waldorf Astoria

Het Waldorf Astoria bevindt zich in grachtenpanden met, zoals de naam al zegt, een lange historie. Het hotel is gevestigd in zes 17e- en 18e-eeuwse paleizen aan de Herengracht. Alleen de locatie is dus al een bezoekje waard. Wat je er dan doet? Een nachtje slapen is sowieso een goed idee. Als je geen nacht wil of kunt blijven, is er overdag ook genoeg te beleven. Kies bijvoorbeeld voor fijne wellness-behandelingen in de Guerlain Spa.

Liever, of erna, ontspannen iets eten? In de grachtenpanden zat vroeger een bank, en op die plek bevindt zich nu Vault Bar waar je terecht kunt voor fijne cocktails, goede wijnen en hapjes. Dineren doe je op hoog niveau, in het restaurant Spectrum met twee Michelinsterren. En in de lounge van het hotel vindt je Peacock Alley, waar je de hele dag terecht kunt voor een fijne lunch of de bekende Afternoon Tea. Bij allerlei kunstige hartige en zoete creaties krijg je naast thee ook Ruinart Champagne, van het oudste bestaande champagnehuis ter wereld.

W Amsterdam

Centraler gelegen krijg je het bijna niet. Het W Hotel in Amsterdam bevindt zich in de Spuistraat met uitzicht op de Dam. Een perfecte uitvalsbasis voor een dagje shoppen of lekker uit eten te gaan, wat allebei ook kan in het pand zelf trouwens. Het inmiddels bekende restaurant The Duchess zit in het voormalige Kas Bank-gebouw van W Amsterdam Hotel. In hetzelfde gebouw zit ook X Bank, een galerie en winkel met goede selectie Dutch design en mode. Moe van dit alles? Dan kun je bijkomen in de Away Spa in W.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door W Amsterdam (@wamsterdam)

Rosewood Hotel

De restauratie duurde tien jaar en het resultaat is verbluffend: dit jaar opende de internationale hotelketen Rosewood haar deuren aan de Amsterdamse grachten. Het hotel aan de Prinsengracht, in het voormalige Paleis van Justitie, is een centrale uitvalsbasis in de binnenstad en het toppunt van luxe. Het bijzondere interieur is verzorgd door Studio Piet Boon. Kom volledig tot rust in de Asaya Spa, zak lekker onderuit in de binnentuin, vaar met een boot over de grachten of bewonder de indrukwekkende kunstcollectie met werken van onder meer ByBorre, Vivianne Sassen en Street Art Frankey. Ook voor een cocktail of uitgebreide lunch hoef je het Rosewood niet uit: het hotel telt maar liefst drie gelegenheden voor een hapje of drankje – bar Advocatuur, restaurant Eeuwen en The Court.

Conservatorium Hotel

Het Conservatorium Hotel in Amsterdam is een hotel, gevestigd in – inderdaad – het voormalige conservatorium. En een bezoekje aan dit sfeervolle historische pand klinkt ons altijd als muziek in de oren, maar vooral tijdens de feestdagen. Vanaf 21 november gaat hier de jaarlijkse, prachtige kerstboom weer aan.

Ook fijn: verwen jezelf met een dagje in de Akasha Spa in het Conservatorium Hotel. Dit is echt een heerlijke oase van rust, middenin hartje Amsterdam. Aanrader zijn De therabody-behandelingen. Kies bijvoorbeeld een volledige lichaamsmassage of gezichtsbehandeling voor ontspanning. Ook fijn: topkapper Bert Visser heeft zijn eigen salon in het Conservatorium Hotel.

Soho House Amsterdam

Soho House zit natuurlijk op verschillende fantastische locaties wereldwijd, maar het hotel in Amsterdam is zeker ook een aanrader. Zelfs als je gewoon in de hoofdstad woont. Veel (creatieve) professionals hebben dan ook een abonnement bij Soho House, maar ook zonder lidmaatschap kun je er terecht. In het historische pand Het Bungehuis, dat ooit een universiteitsgebouw was, kun je dineren en slapen in een prachtige art deco-inrichting. Ga vooral ook een hapje eten bij het inpandige Italiaanse restaurant Cecconi’s of drink een drankje in de bar. Andere aanraders: het dakterras inclusief zwembad en de sfeervolle bioscoop.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door Soho House (@sohohouse)

De L’Europe Amsterdam

Nog zo’n beroemd hotel in Amsterdam is De L’Europe. In dit stijlvolle hotel bij de Munt overnacht je in luxe, ook desgewenst met de hele familie in aaneengeschakelde kamers. Als je hier niet overnacht, kun je alsnog genieten in de verschillende horeca. Zo kun je dineren bij de Italiaanse trattoria Graziella, genieten van fine dining bij Restaurant Flore (bekroond met maar liefst twee Michelinsterren), lunchen bij Brasserie Marie of borrelen in de beroemde Freddy’s Bar. Ook een afternoon tea hier doen in de feestdagenperiode is een aanrader. In het gebouw van het hotel zit ook de fijne conceptstores In-Huys, waar je ook als non-toerist goed kunt slagen.

The Dylan

Dit boetiekhotel aan de Keizersgracht heeft ook een boeiende geschiedenis. Op deze plek stond ooit het eerste stenen theater van Amsterdam. Het gebouw, ontworpen door architect Jacob van Campen, waar voor het eerst ook een vrouwelijke toneelspeler op het podium stond, brandde af in 1772. Alleen de poort bleef staan, tot de dag van vandaag. Later werd op deze plek een nieuw gebouw neergezet door de Katholieke Kerk. In 1787 bouwden de regenten van de kerk ook een bakkerij, die nog steeds intact is. Achter de oude poort werd uiteindelijk een hotel gevestigd, dat nu bekend staat als The Dylan. Dit hotel in Amsterdam profileert zich als sfeervolle locatie voor iedereen, ook gezinnen. Er zijn twee restaurants. Bar Brasserie OCCO en het met twee Michelinsterren bekroonde Restaurant Vinkeles, gelegen in de 18e eeuwse bakkerij.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door The Dylan Amsterdam (@hotelthedylan)

Pillows Maurits at the Park

Pillows Hotels is een hotelketen met locaties in Nederland en België, waaronder in Amsterdam. In de hoofdstad bevindt zich de vijfsterrenvestiging aan de Mauritskade, met uitzicht op het Oosterpark. Dit relatief rustige deel van de stad ligt toch dichtbij diverse bezienswaardigheden. Zo bevindt het Wereldmuseum Amsterdam zich naast het hotel, en vind je in de nabijgelegen Linnaeusstraat tal van gezellige restaurants en bars.

Het hotel zelf beschikt over vier horecagelegenheden. Naast een bar in de kelder en een bar op het dak, kun je dineren in het fine-dining-restaurant Van Oost of genieten van een maaltijd in Spring Café Brasserie, dat ook een heerlijk buitenterras heeft. Perfect voor een high tea bijvoorbeeld. Hoewel het altijd een fijne plek is zo midden in een park, is het in het najaar en tijdens de feestdagenperiode extra sfeervol.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door Pillows Hotels (@pillowshotels)

Anantara Grand Hotel Krasnapolsky

Het Anantara Grand Hotel Krasnapolsky op de Dam is een van de oudere hotels in Amsterdam. Al in 1856 opende Adolph Wilhelm Krasnapolsky hier een koffiehuis, dat inmiddels uitgebouwd is tot luxe hotel met meerdere restaurants en een champagnebar. Lekker eten, borrelen en slapen kun je hier dus het hele jaar door. Tijdens de feestdagenperiode geniet je hier extra, dankzij de mooie versieringen. Blijf je niet slapen, dan kun je alsnog gaan voor een afternoon tea in Grand Café Krasnapolsky met uitzicht op de Dam. Of luxe dineren in Grand Café Krasnapolsky of in het Michelinsterrenrestaurant The White Room.

Hoxton Lloyd

Het Hoxton is al een aantal jaren een van de fijnere hotels in Amsterdam voor een overnachting, maar zeker ook om te lunchen, dineren of om te werken. Deze internationale keten opende vorig jaar ook een nieuwe vestiging in Amsterdam, op een locatie waar al langer een bekend hotel zat. The Hoxton Lloyd Amsterdam bevindt zich nabij het water aan de Oostelijke Handelskade. Het gebouw uit 1918 had toen als bestemming ook al een hotel van Koninklijke Nederlandse Lloyd Scheepvaartmaatschappij, destijds gericht op mensen die van plan waren de boot naar Zuid-Amerika te nemen. Later diende het ook als opvanghuis voor vluchtelingen, gevangenis en atelier. Sinds 2004 was het weer een hotel en nu inmiddels dus een Hoxton-vestiging. De inrichting is ontzettend gezellig met een toegankelijk design. De Breman Brasserie is een fijne plek om te eten of drinken voor allerlei gelegenheden, ook is er cocktailbar Barbue.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door The Hoxton (@thehoxtonhotel)

Hilton Amsterdam

Het Hilton Amsterdam aan de Apollolaan is waar Yoko Ono en John Lennon in 1969 hun fameuze bed-in hielden na hun bruiloft, een protestactie om aandacht te vragen voor wereldvrede. (Iets dat nu ook weer toepasselijk is helaas.) De internationale pers kwam er in grote getalen op af, terwijl John en Yoko een week in bed lagen. Deze suit 702 is overigens nog steeds te boeken; ook als je niet een week in bed blijft liggen. Ga er vooral op uit; de Cornelis Schuytstraat met fijne winkels en restaurants is bijvoorbeeld om de hoek. Prachtig ook tijdens de feestdagenperiode met alle verlichting. Ook het Museumplein is op loopafstand. In het hotel zelf kun je tijdens de feestdagen, en ook erna, genieten van de Italiaanse keuken bij Roberto’s of cocktails drinken bij Half Moon Lounge.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door Hilton Amsterdam (@hiltonamsterdam)

The Diamond

Een relatiever nieuwkomer in de wereld van hotels in Amsterdam is The Diamond. Het hotel is namelijk gebouwd op de bekende Heineken Hoek, een café op het Kleine-Gartmanplantsoen dat wereldberoemd is onder Amsterdammers, dagjesmensen en toeristen. Deze horecalocatie werd rond 1900 gebouwd aan het Leidseplein. In 2011 ontstond het plan om hier een nieuw pand te ontwikkelen, en na een lange aanloop is in november 2024 The Diamond geopend. Het hotel is een vijfsterren-boetiekhotel met 36 luxe kamers. Het bekende Grand Café op de begane grond is voor iedereen toegankelijk voor koffie, lunch of diner. Op de eerste verdieping bevindt zich nog een restaurant. Beide fijne plekken om te kijken naar de feestdagenverlichting op het Leidseplein.

Andaz Amsterdam

Tot slot nog een hotel aan de Prinsengracht. Hier zit in historische grachtenpanden een hotel ingericht door de bekende designer Marcel Wanders. Sowieso het bekijken waard, net als de bijzondere binnentuin. Zeker tijdens de feestdagenperiode is deze extra sfeervol. Tijdens de feestdagen kun je in het vrij nieuwe restaurant Renvy genieten van een speciaal vijfgangendiner. Of ga op een zondag brunchen bij brasserie Prins & Aap, met bottomless Bloody Maries.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door Prins & Aap Amsterdam (@prinsenaap)