de-rode-draad-in-anne-hathaways-mother-mary-perslooks-de-naked-dress-391201
©Getty Images

Overlappende perstours kunnen best ingewikkeld zijn. Hoe balanceer je method dressing en persoonlijke stijl tijdens de eindeloze rode lopers? Dan hebben we het nog niet eens over het archiefwerk en de administratie voor de stylist, die jongleert tussen een reeks persdagen, premières en fotomomenten. Zendaya en Jacob Elordi, die dit jaar meerdere projecten tegelijk promoten, weten er alles van. Wie nog meer? Niemand minder dan Anne Hathaway, die met haar aanstaande films The Devil Wears Prada 2 en Mother Mary twee simultane perstours aangaat – en dat doet ze met stijl. Voor Mother Mary heeft Anne Hathaway namelijk de perfecte formule gevonden: de naked dress.

Anne Hathaway in naked dress van Calvin Klein

Anne Hathaway en haar stylist Erin Walsh hebben gekozen voor een gerichte aanpak. Ze zorgen ervoor dat alle pijlers van de rode loper-stijl aan bod komen, zonder de esthetiek van de films te letterlijk óf te vrij te interpreteren. Wat blijkt – verrassend genoeg – een veilige keuze te zijn? De bij beroemdheden zo geliefde naked dress – een stapje omhoog ten opzichte van de doorschijnende jurk die Anne Hathaway eerder dit jaar droeg, zoals je in onderstaand artikel kunt zien.

De actrice verscheen op 14 april in New York voor een Q&A-sessie ter gelegenheid van de release van Mother Mary. Hathaway ging gekleed in een doorschijnende visnetjurk uit de herfst/winter 2026-collectie van Calvin Klein, bezaaid met zwarte bloemblaadjes. Over deze naked dress heen droeg ze een gestructureerde zwarte blazer, die als een cape over haar schouders viel. Ze maakte de look af met een oversized zwarte zonnebril, een kleine zwarte bucketbag en zwarte pumps met spitse neus.

Anne Hathaway in een Calvin Klein herfst/winter 2026 naked dress
©XNY/Star Max, Getty Images
Een naked dress uit de Calvin Klein herfst/winter 2026-collectie
©Isidore Montag / Gorunway.com
Calvin Klein herfst/winter 2026

De première van ‘Mother Mary’

De naked dress blijkt een thema in haar perstour: tijdens de première in New York koos Anne Hathaway namelijk voor een combinatie van subtiele én gewaagde outfits. Ze droeg een custom jurk van Lever Couture, bestaande uit golvende banen van glanzende, doorschijnende stof. Die combineerde ze met bijpassende metallic Louboutins en een overvloed aan Bvlgari-sieraden.

Beide transparante looks sluiten perfect aan bij de sfeer van Mother Mary: een psychologische dramatriller van A24 die ergens tussen Phantom Thread, Suspiria en een documentaire over de Chromatica-tour van Lady Gaga valt. Hathaway speelt een popster die streeft naar een comeback. Daarvoor schakelt ze haar voormalige beste vriendin en kostuumontwerper (Michaela Coel) in, om precies de juiste jurk voor haar terugkeer te ontwerpen. (Zou het de couturejurk van Iris van Herpen kunnen zijn?)

Bij eerdere optredens verscheen Hathaway in serieuze, onthullende en enigszins gothic-achtige looks. Torenhoge Versace-plateauschoenen in combinatie met een lang Sacai-blazervest en een tas van DeMellier (een merk dat ook door Meryl Streep wordt gedragen in The Devil Wears Prada 2). Ook verscheen ze in een strakke Coperni-mini-jurk en een rokpak van Victoria Beckham met een hooggesloten top van visnetstof – geen naked dress, maar het komt zeker in de buurt.

Anne Hathaway voor de promotie van Mother Mary
©Getty Images
Anne Hathaway tijdens de promotietour van Mother Mary
©Getty Images
Anne Hathaway in Sacai (links) en Coperni

‘The Devil Wears Prada 2’

Voor haar promotielooks voor The Devil Wears Prada 2 heeft Hathaway zich laten inspireren door Andy Sachs als een volwassen modevrouw. Er was Valentino, vers van de catwalk (en die beruchte Rockstuds als verwijzing naar de eerste trailer), een sprankelende mini-jurk van Stella McCartney met stoere dijhoge laarzen, een strakke leren broek van Vaquera gecombineerd met pittige Balenciaga-pumps, en een supervrouwelijke jurk met ruches van Susan Fang. Rode accenten – van haar Louboutins tot een leren set van Balenciaga – verwijzen subtiel naar de film. Nog geen cerulean, maar wél het kenmerkende Andy Sachs-kapsel.

Hoewel de twee films zo enorm van elkaar verschillen, loopt er een rode draad van verfijning en fun door Hathaways promogarderobe. Terwijl de filmpromoties elkaar deels overlappen, hebben Anne Hathaway en Erin Walsh een breed spectrum aan stijlen om mee te spelen.

Dit artikel is oorspronkelijk gepubliceerd door Vogue US.