Dearest gentle reader, er is een bijzondere tijd aangebroken. Bridgerton is terug, en daarmee ook hun wondere wereld vol baljurken, onuitgesproken verlangens en regels die vooral bestaan om gebroken te worden. Nu het vijfde seizoen van de immens populaire Netflixserie te zien is, keren we opnieuw terug naar de salons van the Ton waar liefde, vrijheid en identiteit centraal staan. Ter ere van dit moment spreken we in Londen met twee van de geliefdste gezichten uit de serie: Claudia Jessie (Eloise Bridgerton) en Hannah Dodd (Francesca Stirling). Niet alleen over hun personages en zusterband, maar ook over de nieuwe Pandora x Bridgerton-collectie, waarin romantiek uit het Regency-tijdperk een hedendaagse vorm krijgt.
Claudia Jessie en Hannah Dodd uit Bridgerton
Vanaf het moment dat ik de suite binnenstap waar het interview plaatsvindt, voelt het alsof ik een scène uit Bridgerton binnenwandel. Sierlijk antiek, kroonluchters en bloemen die zó perfect zijn dat ze bijna nep lijken. Maar het zijn vooral Claudia Jessie en Hannah Dodd zelf die de ruimte tot leven brengen. De actrices lachen, kletsen en vullen elkaars zinnen aan alsof ze daadwerkelijk zussen zijn. De chemie die fans herkennen van het scherm, blijkt allesbehalve gespeeld. “We maken elkaar constant aan het lachen”, vertelt Jessie. “En dat sijpelt door in alles wat we samen doen.” Die band is nu ook zichtbaar in hun gezamenlijke Pandora-campagne, waarin verbondenheid en intimiteit centraal staan.
Bridgerton in 2026: Tinder, metro’s en tiny houses
Wanneer we hen vragen hoe hun personages zich zouden redden in het jaar 2026, ontspint zich een speelse discussie die net zo scherp is als de dialogen in de serie zelf. “Ik denk dat Eloise moeite zou hebben met het openbaar vervoer”, lacht Jessie. “Ik zie haar niet snel in de metro staan.” “Juist wel”, reageert Dodd meteen. “Ze zou het juist geweldig vinden dat ze overal naartoe kan, zonder koets.”
Uiteindelijk concluderen ze dat Francesca moeite zou hebben met de moderne drukte. “De prikkels en het lawaai zouden haar snel overweldigen”, zegt Dodd. Jessie vult aan: “Zij zou volledig offgrid leven, in een tiny house. Terwijl Eloise op Strava haar 5 kilometer-runs bijhoudt en ermee pronkt.” En daten? “Eloise zou een verschrikkelijke Tinder-gebruiker zijn”, zegt Jessie droog. “Alles naar links swipen.”
Toch blijven het niet alleen luchtige observaties. Volgens Jessie voelen de Bridgerton-personages op sommige vlakken moderner aan dan zijzelf. “Ze zijn moderner omdat ze nog niet zijn vergeten hoe je écht met je vrienden praat”, legt ze uit. “We denken dat onze telefoons ons meer verbinden dan ooit, maar ik geloof niet dat dat klopt. Zij hebben nog echte vrienden en echte gesprekken.”
Hun personages versus hun persoonlijkheden
Beide actrices herkennen zichzelf sterk in hun rollen. Jessie vertelt lachend: “Ik zeg vaak wat er in mijn hoofd opkomt voordat ik erover heb nagedacht en dat doet Eloise ook. Ze is grappig, zelfverzekerd en weet wie ze is. Dat bewonder ik enorm, zeker bij een jonge vrouw. Zo was ik zelf absoluut niet op die leeftijd. Dat heeft bij mij veel langer geduurd.”
Dodd herkent zich juist steeds meer in Francesca. ”Toen ik voor het eerst over haar las dacht ik: ik lijk totaal niet op haar. Maar hoe ouder ik word, hoe meer ik dat wel doe. Ik ben steeds gelukkiger om thuis in mijn eigen bubbel te zijn. Ik denk dat ik een mix ben van alle zussen: veel van Francesca, wat van Eloise, en een beetje Hyacinth en Daphne.”
Sieraden als herinnering, niet als status
Dat persoonlijke gevoel komt ook terug wanneer het gesprek verschuift naar sieraden. Voor Jessie is haar dierbaarste stuk geen diamant, maar een horloge uit haar jeugd. “Ik had een Pocahontas-horloge”, vertelt ze lachend. “Paars, rekbaar en ik was er helemaal weg van.”